24 komandas veidošanas spēles un vingrinājumi

Digitālās tehnoloģijas ir piešķīrušas lielāku nozīmi komandas darbam, jo ​​mūsdienu darbinieki bieži strādā attālināti. Visi lielākie uzņēmumi izmanto komandas saliedēšanas vingrinājumus, lai padarītu šo sadarbību spēcīgāku neatkarīgi no tā, vai kolēģi atrodas dažādās vietās vai vienā birojā.

Runājot par darba vietu, izpratne par kolēģiem, to, kā viņi domā un kāpēc domā, kā viņi to dara, var atvieglot saziņu. Ātrās komandas veidošanas aktivitātes apvieno grupas, lai efektīvu komunikāciju un sadarbību padarītu iespējamu arī darba gadījuma apstākļos bez liela spiediena.

Komandas saliedēšanas vingrinājumi darbam

Šīs komandas saliedēšanas spēles ir paredzētas, lai palīdzētu labāk iepazīt kolēģus, darbinieku komandu un sevi, lai jūs visi varētu strādāt efektīvāk. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šīs ir tikai idejas, un tās var pārveidot, lai tās atbilstu jūsu darba vietas īpašajām vajadzībām.

Mērķis ir visus apvienot ar komandas veidošanas aktivitātēm darbam neatkarīgi no tā, vai tās ir 5 minūšu komandas veidošanas aktivitātes vai komandas darba spēles.

Kopējā grāmata

Ievietojiet lielu, tukšu albumu vai žurnālu kopējā telpā. Jūs pat varētu to aizpildīt ar jau izveidotiem jautājumiem vai pavedieniem, lūdzot dalībniekiem sekot noteikumiem, ja viņiem ir grūti izlemt, ko rakstīt pašiem.

Tuvumā glabājiet pildspalvas, marķierus, dekoratīvās lentes, līmes un visu citu, ko varat iedomāties, un mudiniet komandas locekļus tur rakstīt, ielīmēt un izgriezt, lai izveidotu dzīvu vēstures grāmatu savam biznesam un tiem, kas palīdz tam turpināt darboties. Kad grāmata ir aizpildīta, saglabājiet to un iegūstiet jaunu.

Trīs patiesības un meli

Dodiet katram spēlētājam pa četrām papīra loksnēm. Lieciet uz katras lapas uzrakstīt vienu melu un trīs patiesības, lai uz katra papīra būtu uzrakstīta viena lieta. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šiem jābūt ticamiem meliem, un noskaņojumam jābūt profesionālam.

Kad visiem ir savs saraksts, palūdziet katram loceklim nejaušā secībā skaļi izlasīt viņu patiesības un melus. Pārējiem dalībniekiem jāmēģina uzminēt, kurš no četriem apgalvojumiem ir meli un kāpēc.

Kas atrodas uz jūsu rakstāmgalda

Palūdziet katram komandas loceklim atnest vienu priekšmetu no sava galda. Izmantojot šo objektu kā savu produktu, viņiem jāizveido logotips, mārketinga plāns, sauklis un jebkas cits, ko jūs varat iedomāties. Iestatiet taimeri, pēc tam palūdziet viņiem prezentēt savu jauno produktu pārējai grupai.

Pēc tam visi apspriež, kuras produktu prezentācijas bija veiksmīgākās un kāpēc.

Aklā zīmēšana

Šī ir viena no komandas saliedēšanas spēlēm, kas lieliski noder komunikācijas prasmju veidošanai. Sadaliet komandas pa diviem cilvēkiem un lieciet vienam spēlētājam aizsiet acis. Otram komandas loceklim tiks dots kāda objekta attēls. Nesakot, kas tas ir, personai jāapraksta attēls, nelietojot vārdus, kas tieši apraksta priekšmetu.

Piemēram, ja dotais attēls bija lauva uz velosipēda, persona var aprakstīt lielu, spalvainu radību, džungļu karali ar lieliem matiem virs maza braucamrīka.

Ideju veidošanas bloki

Nāciet klajā ar izdomātu problēmu, kas jāatrisina jūsu komandai. Tas var būt kaut kas vienkāršs, piemēram, mīkla, vai kaut kas sarežģītāks. Iepazīstiniet ar šo ideju un lieciet grupai uz tukšas papīra lapas nākt klajā ar vienkāršu divu līdz trīs teikumu atbildi.

Pēc tam palūdziet katram spēles dalībniekam nodot lapu pa kreisi un palūdziet nākamo izmantot ideju, lai izveidotu jaunu risinājumu. Turpiniet modeli dažās kārtās un redzēsiet, kādi ir gala rezultāti.

Atrodiet kopīgo pavedienu

Sadaliet savu komandu grupās, pēc tam pasakiet, ka viņiem jāatrod viena kopīgalieta, kas viņiem visiem piemīt. Tas var ietvert vaļaspriekus, mūzikas gaumi, iecienītos ēdienus vai pat pēdējo noskatīto filmu, ko viņi visi ir redzējuši. Kad viņi ir izvēlējušies kopīgo pavedienu, palūdziet viņiem izveidot īsu to cilvēku īpašību vai stereotipisko īpašību sarakstu, kuriem ir šī iezīme.

Pēc tam grupai ir jāuzņemas šī stereotipa īpašības atlikušajā sanāksmes daļā. Piemēram, ja visi grupas pārstāvji uzzināja, ka viņiem ir kaķi, viņi visi periodiski var lūgt citu grupu dalībniekus apskatīt viņu kaķu fotogrāfijas. Pēc tikšanās beigām pārrunājiet, cik muļķīgi stereotipi var būt un kā tie sašaurina mūsu redzējumu par citiem.

Noskatieties, kur jūs soli

Uz grīdas izveidojiet lielu, slēgtu daudzstūri apmēram divpadsmit pēdu garumā vai septiņu pēdu platumā, izmantojot līmlenti. Mēģiniet to veidot ar domu, ka cilvēki ceļos no viena gala uz otru. Daudzstūra iekšpusē ievietojiet dažas čīkstošas ​​suņu rotaļlietas un divreiz vairāk papīra lapu (vai papīra šķīvju). Papīri darbojas kā sauszemes mīnas.

Šī ir viena no komandu saliedēšanas spēlēm, kurā mērķis ir diviem pāriem, dodoties no vienas daudzstūra puses uz otru, ar aizsietām acīm, izmantojot tikai  to spēlētāju balss vadību, kuri atrodas ārējā pusē. Ja spēlētājs uzkāpj uz mīnas, viņš sasalst un ir jāgaida, kamēr otrs spēlētājs uzkāps uz suņu rotaļlietas, lai turpinātu. Ja abi spēlētāji sasalst, komandai ir jārestartē.

Izmantojiet to, kas jums ir

Izveido sava veida izaicinājumu savai komandai. Tā varētu būt e-pasta nosūtīšana, nepieskaroties tastatūrai / pelei, izvēle ir jūsu ziņā. Sadaliet darbiniekus vienādās grupās, dodiet katrai komandai vienādu piederumu komplektu un uzdodiet viņiem atrisināt kādu problēmu, izmantojot tikai dotos resursus. Kad termiņš ir beidzies, ļaujiet katrai komandai atklāt savus darbus un to, kā viņiem veicies.

Laupītāju medības

Šis klasiskais komandas saliedēšanas vingrinājums veicina komandas darbu un radošu domāšanu. Izveidojiet sarakstu ar priekšmetiem, kurus jūsu komandas locekļi var atrast. To var izdarīt individuāli vai nelielās grupās. Pirmais, kurš savāc visas mantas un nodod tās jums, uzvar! Papildu grūtībām un problēmu risināšanai tā vietā, lai rakstītu pašus priekšmetus, uzrakstiet pavedienus, vienkāršus aprakstus vai mīklas.

Viens jautājums

Izveidojiet vairākus scenārijus, kuros kādu no cilvēkiem var izvēlēties, lai viņš veiktu kādu darbu vai uzdevumu vai citu situāciju. Piemēram, vienā scenārijā jūs, iespējams, meklējat partneri, kas palīdzētu pabeigt svarīga produkta prezentāciju, bet citā – jūs aprakstāt potenciālo dzīvesbiedru. Katrai personai ir jānāk klajā ar vienu VIENOTU jautājumu, ko uzdot, vai attiecīgā hipotētiskā persona ir piemērota uzdevumam. Šis vingrinājums palīdz cilvēkiem saprast, cik atšķirīgi un dažreiz līdzīgi visi domā.

Klasificēt šo

Sakārtojiet nejaušu objektu kolekciju: jo mazāk šķietamo savienojumu tiem ir kopīgi, jo labāk. Sadaliet cilvēkus grupās un lūdziet katrai komandai klasificēt priekšmetus “ģimenēs”. Katra komanda noteiktā laika posmā uz papīra izraksta savas kategorijas. Pēc laika beigām katra grupa iepazīstinās citas komandas ar saviem sarakstiem un atklās, kāpēc viņi ir sagrupējuši priekšmetus tā, kā darījuši.

Dzīves laika skala

Šī ir viena no komandas saliedēšanas spēlēm, kas lieliski der iepazīšanās spēlei. Lieciet dalībniekiem aizvērt acis un padomāt par savām pirmajām un skaistākajām atmiņām. Dodiet dažus mirkļus pārdomām, tad pajautājiet, kuru atmiņu viņi vēlētos piedzīvot, ja viņiem būtu atlikušas vien īss mirklis, ko dzīvot. Pēc tam palūdziet ikvienam pastāstīt, kāda bija viņu izvēle un kāpēc.

Olu kaste

Vēl viena klasiska aktivitāte, šī komandu saliedēšanas spēle prasa divām vai vairāk komandām mēģināt izveidot kasti, kurā olu var droši nest un tā nesaplīsīs piezemējoties uz zemes pēc kritiena no loga vai jumta. Pēc iepakojuma aizpildīšanas katrai komandai jāsniedz īsa prezentācija, kurā izskaidro, kāpēc viņu iepakojums ir unikāls un kāpēc viņiem šķiet, ka tā droši pārnesīs olu uz zemes. Pēc tam nometiet olas un pārbaudiet, vai modeļi darbojas!

Sasalums

Sadaliet visus cilvēkus četrās vai piecās grupās. Katra grupa rīkojas tā, it kā būtu nokļuvusi Arktikā. Katrai grupai jāizvēlas vadītājs un jāuzbūvē patversme, lai izdzīvotu. Sižets ir tāds, ka vadītājs cieš no apsaldējumiem un nevar fiziski palīdzēt patversmes veidošanā. Pārējie komandas locekļi cieš no sniega akluma, un viņiem ir jādara viss ar aizsietām acīm. Līderim jāapraksta, kā veidot patversmi, un komandai tas jādara, nespējot to redzēt.

Klusums

Šis komandas saliedēšanas vingrinājums ir ļoti vienkāršs. Pirms nākamās tikšanās izliecieties, ka esat satraukts, piemēram, jūs informēsiet par kādiem svarīgiem jaunumiem. Pēc tam vienkārši apsēdieties un apmēram minūti klusējiet. Ņemiet vērā, kā cilvēki reaģē, kuri, šķiet, nervozē, kad klusums turpinās, savukārt, kuri jūtas ērti. Kad laiks ir beidzies, pajautājiet visiem, ko viņi ir iemācījušies klusumā.

Sapņu ceļojums

Sadaliet darbiniekus pa pāriem un palūdziet katrai grupai paskaidrot, ko viņi darītu, ja viņiem būtu mēnesis laika, darīt kaut ko pēc sirds vēlēšanās, ar neierobežotu budžetu un brīvību no ikdienas rutīnas. Kad katra grupa ir apmainījusies ar idejām, pretējai personai pēc iespējas labāk jāapraksta sava partnera ceļojums.

Aļaskas beisbols

Šī komandas saliedēšanas spēle prasa mazliet fizisko aktivitāšu. Sadaliet darbiniekus divās grupās. Izmantojot gumijas vistu (vai jebkuru citu tikpat smieklīgu gumijas priekšmetu), A komanda met spēles priekšmetu cik vien tālu iespējams, un komandai B jāveido viena rinda no priekšmeta līdz sākuma līnijai. Viņi vienkārši padod priekšmetu, izmantojot rokas, padodot to starp kājām, mainot līnijaszīmējumu, līdz tas sasniedz sākuma līniju.

Kamēr B komanda mēģina sasniegt starta līniju, vienam dalībniekam vienlaikus no A komandas jāskrien apļi ap otras komandas izveidoto līniju. Katra persona, kura veic apli, iegūst punktu savai komandai. Atkārtojiet tik daudz metienu, cik tas šķiet piemērots jūsu grupai.

Lāči, kovboji un nindzjas

Līdzīgi kā klasiskā akmens, šķēres, papīrīts spēle, katrs spēlētājs izvēlas trīs pozas. Lāči ēd ninjas, ninjas sit kovbojus, and kovboji šauj lāčus. Katrs spēlētājs “pārvēršas” par lāci, “izšauj” pirkstu pistoles kovbojiem vai rāda ninjas kustības. Šī ir lieliska komandas saliedēšanas spēle, lai panāktu, ka visi atbrīvojas un kļūst mazliet muļķīgi.

Kloks un klaps

Izveidojiet (uzzīmējiet) kāršu kopu ar X un O burtiem uz tām. X ir kladzināšanas skaļa, un O apzīmē plaudēšanu. Sajauciet kārtis un sakārtojiet tās tā, lai visa grupa tās varētu redzēt. Vispirms izvadiet tos cauri visām kārtīm un kādu skaņu jārada pie attiecīgās kārts, saglabājot vienmērīgu tempu un ļaujot viņiem ērti rīkoties.

Atkārtojiet vēlreiz, ātrāk un, visbeidzot, uzdodiet grupai vēl ātrāk izmēģināt modeli vienpersoniski. Pēc tam sadaliet grupu divās grupās un lūdziet viņiem mēģināt vēlreiz.

Riepu caurlaide

Izmantojot stipru virvi un izturīgus materiālus, piestipriniet riepu apmēram piecas pēdas no zemes. Nostipriniet to tā, lai tā daudz nepārvietotos. Mērķis ir, lai visi strādātu kopā, lai pēc iespējas ātrāk viens otram palīdzētu izlīst cauri riepai, nepieskaroties tās sāniem. Norādiet grupai, ka tai ir jāizdomā sava stratēģija, kā droši izkļūt no riepas.

Pāršķirot jaunu lappusi

Novietojiet lielu lapu uz grīdas. Lieciet visiem stāvēt uz lapas, pēc tam mēģiniet apgriezt lapu, nenokāpjot. Vienīgie noteikumi: neviens nedrīkst nokāpt no lapas.

Liliju spilventiņi

Līdzīgi kā klasiskā ceļa šķērsošanas spēle, šis komandas saliedēšanas vingrinājums ietver mēģinājumus panākt pārvietošanos no vienas upes puses uz otru. Izmantojot papīru, kartonu vai jebkuru citu materiālu, izveidojiet “liliju spilventiņu” ceļu no vienas upes puses uz otru. Dalībniekiem vienmēr jāpaliek saskarē ar spilventiņiem vai jāriskē, ka viņi tiks aizslaucīti vai noņemti no spēles laukuma. Mērķis ir, lai visi pēc iespējas ātrāk sasniegtu otru pusi.